Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

cczeslaww Mistrz Polski

Zamieszcza skriny od: 19 sierpnia 2014 - 19:59
Ostatnio: 23 sierpnia 2019 - 17:59
  • Skrinów na głównej: 110 z 185
  • Punktów za skriny: 17809
  • Komentarzy: 1311
  • Punktów za komentarze: 2409
 
[skrin]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
23 sierpnia 2019 o 10:04

@Glaurung_Uluroki: A to ciekawe, bo tytan ma bardzo wysoką odporność na korozję ;)

[skrin]
Ocena: -1 (Głosów: 1) | raportuj
21 sierpnia 2019 o 15:11

@FriendzoneMaster: A skąd pomysł, że jakiekolwiek narkotyki powinny być nielegalne? Jak dla mnie wszystkie powinny być legalne i produkowane najlepiej przez (lub na zlecenie) skarb państwa w celach zarobkowych. Change my mind ;)

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 21 sierpnia 2019 o 15:12

[skrin]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
20 sierpnia 2019 o 10:11

Chyba ping pongiem bez pinga?

[skrin]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
19 sierpnia 2019 o 11:50

@pslodo: Chcesz powiedzieć, że od klasyfikacji zarzutu Kamila zależy stwierdzenie, czy pasażerka miała wpływ na fakt popełnienia przestępstwa? A jakie ma znaczenie, czy Kamil dostanie zarzut spowodowania kolizji pod wpływem alkoholu czy sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy drogowej? Przecież to nie powinno mieć znaczenia dla stwierdzenia, czy pasażerka miała wpływ na jego zachowanie?

[skrin]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
19 sierpnia 2019 o 10:52

Że tak się wtrącę - akurat taki przypadek to nie jest żadna z liter skrótu "LGBT". To jest "Q" jak Queer.

[skrin]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
6 sierpnia 2019 o 7:03

@zpiesciamudotwarzy: Mamy do czynienia z ogólnym (globalnym) ociepleniem. Danych klimatycznych jest w Google cała masa. Sam też sprawdzałem, bo nie chciało mi się wierzyć i wychodzi na to, że problem jest i to bardzo poważny. Przedstawię Ci stan nauki. Klimat Ziemi sam z siebie naprzemiennie się ociepla i ochładza. Cykle te występują mniej więcej co 20 lat, czyli w latach 60. był szczyt globalnego ocieplenia, w 80. ochłodzenia, i ok. 2000 roku było ocieplenie. Jeszcze przed 2000 rokiem zauważono anomalne zmiany, tzn. było cieplej niż teoretycznie powinno być. Było już wtedy opisane zjawisko efektu cieplarnianego, który powoduje ludzkość poprzez nadmierną emisję gazów cieplarnianych. Hipoteza zakładała, że dzieje się to w wyniku działalności człowieka. W roku 2019 zostało to dawno potwierdzone z prawdopodobieństwem powyżej 99%. Liczby mówią też same za siebie, ponieważ właśnie powinniśmy mieć szczyt globalnego ochłodzenia, a mamy rekordy klimatyczne. Fakty są takie, że jeśli nie wierzysz w globalne ocieplenie lub nie wierzysz, że spowodował je człowiek, to nauka stawia Cię na równi z antyszczepionkowcami i płaskoziemcami. W dodatku negowanie globalnego ocieplenia jest dużo bardziej szkodliwe niż teoria płaskiej ziemi, ponieważ podobno jeszcze są możliwości, by złagodzić skutki nadmiaru CO2. Tyle, że to będzie kosztować sporo wysiłku i górę pieniędzy. Dlatego ludzie się buntują. Poszukaj sobie danych klimatycznych (ja tu mam za słaby internet) - mówią o rekordowych wzrostach temperatury. Od razu mówię, że nie chodzi tutaj o jakieś wielkie wartości, tylko raptem o odchylenie od normy rzędu 2 stopnie Celsjusza. Ale w skali globalnej to dużo. Przy odchyleniu rzędu 8 stopni ponoć zginie całe życie na ziemi. Myślę, że jeśli jakiejś ważnej personie uda się przeforsować duże zmiany w kierunku zatrzymania globalnego ocieplenia, to za 50 lat będzie na wszystkich pomnikach. Jesteśmy prawdopodobnie w podobnej sytuacji, co wtedy gdy Kopernik próbował nawrócić ludzi na teorię heliocentryczną, a reszta chciała go spalić na stosie za herezje. Tutaj jest odcinek na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=U6AGGYD-fN8 Suche fakty naukowe jakby co.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 6 sierpnia 2019 o 7:09

[skrin]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
6 sierpnia 2019 o 6:48

Ja jestem z Wrocławia. Dla nas to dobrze, że się klimat ociepla. Mamy szansę, że będzie bliżej nad morze.

[skrin]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
2 sierpnia 2019 o 8:54

@karakar: Nie potrafię sobie wyobrazić ataku, który wykorzystywałby słowa, które wymieniłeś. Ze słowem "inval1d" też nie, ale może to być moje ograniczenie. Skoro ktoś tak stwierdził, to zakładam, że może coś w tym być (choć wygląda to nieprofesjonalnie). @Fishka: A z tym kaleką umysłowym to zupełnie nietrafiony argument, bo inwalida umysłowy też jest w użyciu.

[skrin]
Ocena: 1 (Głosów: 3) | raportuj
2 sierpnia 2019 o 8:47

@Fishka: No mówiąc "Słowianin" mam na myśli przedstawiciela naszego ludu, mając niestety z tyłu głowy pochodzenie tego słowa. Po angielsku "Slav" i "slave" to wciąż tylko jedna litera różnicy. Podobnie z inwalidą, a menela nie znałem. A tego mema nie kojarzysz? http://www.momos.pl/content/pictures/2014/12/06/41670.jpg Tutaj jakiś językoznawca przejawia raczej Twój pogląd: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/inwalidzi-i-stylisci-fryzur;9069.html Ale widać z tego, że nie tylko ja uznaję słowo "inwalida" za pejoratywne i niebezpieczne. Zresztą sprawa dotyczy poprawności politycznej, a to już z zasady kwalifikuje ją do uznania za śliski grunt ;)

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 2 sierpnia 2019 o 8:50

[skrin]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
2 sierpnia 2019 o 8:02

@karakar: Są place inwalidów, ponieważ ludziom tak jak Tobie się to nie kojarzy z prawdziwym znaczeniem. Z jakiego francuskiego? Źródłosłów jest łaciński (możliwe, że we francuskim też jest takie słowo, ale pochodzi oczywiście z łaciny) i chociaż znaczy m.in. to co piszesz, to również jest zaprzeczeniem wszelakiej mocy, siły i potęgi, a więc szeroko rozumianej wartości. ;) Po prostu "bezwartościowy" to byłoby też właściwe wytłumaczenie słowa "inwalida". A że Polacy nie znają za bardzo języków, to w Polsce może rzeczywiście się to nie kojarzy źle. System nie przyjmuje ze względu na ograniczenia programistyczne - "inval1d" może być słowem kluczowym w jakimś języku programowania. Prawdopodobnie ktoś stwierdził, że niebezpiecznie byłoby pozwolić w komentarzu wpisać to słowo.

[skrin]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
2 sierpnia 2019 o 7:20

@karakar: "Inwalida" nie niesie ze sobą nacechowania? Co Ty opowiadasz? Już nawet znając tylko angielski, możesz skojarzyć ze słowem "inval1d", co znaczy "niepoprawny, nieprawidłowy, nieważny, niewłaściwy, bezpodstawny" i jeszcze wiele innych tłumaczeń, które w odniesieniu do osoby są określeniami zdecydowanie pejoratywnymi. Gdybyś przeszukał źródłosłów jeszcze głębiej, to trafiłbyś do łacińskiego "validus", co znaczy "mocny, silny, żwawy, mający przewagę, zdrowy, wpływowy, skuteczny". "In-validus" jest oczywiście zaprzeczeniem słowa "validus". Śmiem twierdzić, że to słowo jest nacechowane mocniej niż "niepełnosprawny", które stanowi pewien eufemizm - "sprawny, choć nie w pełni", konstrukcja trochę jak "Afroamerykanin". "Inwalida" znaczy po prostu "niesprawny" lub wręcz "bezwartościowy" czy "niepoprawny". Słowo "inval1d" musiałem napisać z jedynką, ponieważ nie przechodzi przez system komentarza tak samo jak przekleństwa.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 2 sierpnia 2019 o 7:22

[skrin]
Ocena: 3 (Głosów: 3) | raportuj
1 sierpnia 2019 o 14:30

Potrafię sobie wyobrazić taką zamykającą się furtkę i trudno mi się nie zgodzić z tą kobietą przynajmniej częściowo. Samozamykanie działa tak dobrze, że drzwiczki przypie*dalają w zamek z prędkością światła, wydzielając energię akustyczną budzącą nawet emerytowanych operatorów młota pneumatycznego mieszkających na piątym piętrze. Gdyby dziecko włożyło tam rękę, to krzyk by było słychać na Hawajach a ręka do amputacji.

[skrin]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
31 lipca 2019 o 16:20

A używanie papieru toaletowego, golenie jakichkolwiek włosów oraz mycie zębów naturalne nie są.

[skrin]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
31 lipca 2019 o 12:37

@Polemonek: Zastrzelili go razem z żubrem i zjedli w Polsce.

[skrin]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
30 lipca 2019 o 16:58

@REALista100: No tak, bo łóżko było na dachu.

[skrin]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
30 lipca 2019 o 12:46

Ten energetyk pewnie ze swoją podobizną.

[skrin]
Ocena: 0 (Głosów: 2) | raportuj
29 lipca 2019 o 11:27

@ChiKenn: Raz, że za mało, a dwa, że fajki drogie.

[skrin]
Ocena: 2 (Głosów: 6) | raportuj
29 lipca 2019 o 11:21

@ecmajn: Branie kredytu w walucie, w której się nie zarabia, to jest ryzyko (a może nawet głupota). Każdy o tym powinien wiedzieć. Ale jeśli umowa była sformułowana w sposób niezgodny ze sztuką bankową, a przede wszystkim z prawem (wykazano, że tak było w tym przypadku), to nie dziwię się, że klienci próbują to wykorzystać. Jest też możliwość, że przez te wszystkie lata płacenia ogromnych rat trochę zmądrzeli, zainteresowali się tematem i dlatego "nagle się obudzili". Nie, żebym popierał te roszczenia. Ale spróbujmy wziąć pod uwagę okoliczności. A okoliczności są takie, że banki świadomie i bezprawnie wykorzystywały ludzką naiwność, niewiedzę, skłonność do ryzyka i jeszcze parę innych cech, które mamy niemal wszyscy. Po prostu ze swoją nędzną wiedzą nie podejmuję się stwierdzić, że roszczenia frankowiczów są bezpodstawne. A porównywanie sytuacji do gry w kasynie czy choćby na giełdzie jest z całą pewnością dużym nadużyciem ;)

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 29 lipca 2019 o 11:25

[skrin]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
29 lipca 2019 o 10:46

Tak to jest, jak się dzieciom nie kupuje codziennie wszystkiego co im wpadnie w oczy.

[skrin]
Ocena: -1 (Głosów: 1) | raportuj
29 lipca 2019 o 10:37

Aż tak blisko przystanku mieszkasz? A to nie czasem sąsiad żonę wyzywa?

Komentarz poniżej poziomu pokaż
[skrin]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
26 lipca 2019 o 14:58

Każde urządzenie jest maszyną do wytwarzania dymu, jeśli obsługujesz je wystarczająco źle.

[skrin]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
26 lipca 2019 o 13:39

Też tak mam i to jest chyba dość poważne schorzenie psychiczne. Życie z tym wygląda jak jazda po autostradzie z zaciągniętym ręcznym.

[skrin]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
26 lipca 2019 o 9:36

W takim razie twórcom ostatniego sezonu "Gry o Tron" trzeba wymierzyć dożywotnie oglądanie "Złotopolskich".

[skrin]
Ocena: 3 (Głosów: 3) | raportuj
26 lipca 2019 o 7:51

Obrazek robiony za zachodnią granicą. W Polsce emeryt wszystkie trzy paski ma na niskim poziomie. Czasu też nie ma, bo czeka w kolejce do lekarza.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1052 53 następna »